Elektryczne Renault Zoe dołączą do floty Traficara

Elektryczne Renault Zoe dołączą do floty Traficara

Elektryczne Renault Zoe dołączą do floty Traficara

Podaj dalej

Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. flota 9 samochodów Renault ZOE będzie udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce.

Roadshow ZOE rozpocznie się w Krakowie (8 – 27 sierpnia). Następnie do lutego 2019 r. projekt będzie kontynuowany w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku. Tym samym klienci Traficara po raz pierwszy uzyskają możliwość wynajmu w pełni elektrycznych samochodów.

Andrzej Gemra, ekspert Renault: Samochody elektryczne mogą zmienić miasta, gdyż ich użytkowanie nie generuje hałasu i nie jest źródłem zanieczyszczeń. Aby ten efekt był odczuwalny potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego ważnego procesu. W celu popularyzacji samochodów elektrycznych w Polsce we współpracy z firmą Traficar udostępnimy je w formie carsharingu w ramach projektu Roadshow ZOE.

W ramach Roadshow ZOE, ZOE trafi do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN. Zasięg do 300 km umożliwi komfortowe i bezstresowe korzystanie z auta.

Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News