Elektryczne Renault Zoe dołączą do floty Traficara

Elektryczne Renault Zoe dołączą do floty Traficara

Podaj dalej

Od sierpnia 2018 r. do lutego 2019 r. flota 9 samochodów Renault ZOE będzie udostępniana w systemie wynajmu Traficar w kolejnych miastach w Polsce.

Roadshow ZOE rozpocznie się w Krakowie (8 – 27 sierpnia). Następnie do lutego 2019 r. projekt będzie kontynuowany w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku. Tym samym klienci Traficara po raz pierwszy uzyskają możliwość wynajmu w pełni elektrycznych samochodów.

Andrzej Gemra, ekspert Renault: Samochody elektryczne mogą zmienić miasta, gdyż ich użytkowanie nie generuje hałasu i nie jest źródłem zanieczyszczeń. Aby ten efekt był odczuwalny potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego ważnego procesu. W celu popularyzacji samochodów elektrycznych w Polsce we współpracy z firmą Traficar udostępnimy je w formie carsharingu w ramach projektu Roadshow ZOE.

W ramach Roadshow ZOE, ZOE trafi do usługi Traficar na dotychczasowych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN ORLEN. Zasięg do 300 km umożliwi komfortowe i bezstresowe korzystanie z auta.

Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News