Elektryczne radiowozy

Elektryczne radiowozy

Podaj dalej

We Francji na drogach już wkrótce będzie można spotkać elektryczne radiowozy. Co ciekawe, nie będą to samochody wyprodukowane we francuskich fabrykach. Czy to dobre posunięcie?

Patrząc pod kątem ekologii na pewno tak. Jednak takie rozwiązanie mocno ograniczy możliwości policjantów. O tym jednak za chwilę. Francuzi otrzymali dokładnie elektryczne Volkswageny Golfy. Rozwiązanie jest tymczasowe i tamtejsi policjanci mają sprawdzić przydatność takich aut w codziennej eksploatacji.

Największym minusem takiego radiowozu na pewno jest zasięg. Ma on wynosić do 300 km (wg NEDC). Czas ładowania do 80% wynosi niecałą godzinę, jeśli ładujemy go stacją o mocy 40 kW. Możemy zatem się spodziewać, że widok radiowozu przy stacji ładowania będzie dosyć częstym. Osiągi auta też nie zachwycają. Auto ma zaledwie 136 KM mocy. Do poruszania z punktu A do B pewnie wystarczy. Gorzej będzie, jeśli samochód będzie miał ruszyć w pościg. Mało, że moc nie zachwyca, to przy niepełnej baterii kierowca będzie się musiał zastanowić, czy auto mu się po prostu nie rozładuje w jego trakcie.

Niemiecki koncern wprowadzając elektryczne Golfy, przygotował kampanię pod hasłem: Masz prawo zachować milczenie. Myślę, że te słowa powinny być skierowane do koncernu PSA, z którego francuski rząd zrezygnował, składając zamówienie na proekologiczne radiowozy.

Tagi: elektromobilność, samochody elektryczne, policja

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News