Elektryczne Coupe

Elektryczne Coupe

Podaj dalej

Podczas drugiego dnia salonu motoryzacyjnego w Paryżu, uwagę przyciągał nowy koncept Renault. Francuski producent zaprezentował model noszący nazwę Trezor. Auto z nadwoziem coupe prawdopodobnie nie doczeka się wersji produkcyjnej. Ma jedynie pokazać, dokąd zmierza współczesna motoryzacja.

renault-trezor-2Renault Trezor napędzane silnikiem elektrycznym, generuje moc 350 KM, a moment obrotowy wynosi 380 Nm. Układ napędowy jest uzupełniony zestawem dwóch baterii. Co ciekawe, w samochodzie znajdziemy także zapożyczenie z bolidu Formuły 1.  Francuski producent wykorzystał bowiem system odzyskiwania energii kinetycznej, który stosuje się w autach jednej z najbardziej popularnych serii wyścigowych.

Krok ku nowoczesności najlepiej widać w nadwoziu, które dostosowano do potrzeb aerodynamiki. Maskę i dach skonstruowano tak, by zapewnić idealny opływ powietrza. Otwory w zderzaku natomiast mają za zadanie chłodzenie przednich tarcz hamulcowych.

renault-trezor-3Za kierownicą Renault Trezor można by się poczuć jak w bolidzie Formuły 1. Auto osiąga prędkość 100 km/h w zaledwie 4 sekundy. To za sprawą małej masy (ok 1600 kg) oraz mocnego silnika elektrycznego.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News