Elektryczne ciężarówki firmy MAN wyjechały na ulice

Elektryczne ciężarówki firmy MAN wyjechały na ulice

Elektryczne ciężarówki firmy MAN wyjechały na ulice

Podaj dalej

Joachim Drees oraz Ulrich Dilling, przekazali w dniu 13.09 br na terenie zakładu produkcyjnego w Steyr pierwsze elektryczne pojazdy ciężarowe MAN TGM dziewięciu przedsiębiorstwom należącym do CNL – austriackiego konsorcjum zajmującego się zrównoważoną logistyką.

Austriackie firmy w najbliższych miesiącach przetestują szczegółowo pojazdy w rzeczywistych warunkach realizacji codziennych zadań logistycznych i transportowych.

Oficjalne przekazanie pojazdów jest kolejnym krokiem milowym na drodze MAN Truck & Bus do elektryfikacji miejskiego ruchu dystrybucyjnego, w którym coraz ważniejszymi kryteriami stają się brak emisji zanieczyszczeń i niski poziom hałasu. Praktyczne wdrożenie w ramach realizacji codziennych zadań logistycznych przez członków konsorcjum CLN jest wyrazem przyjętego przez MAN założenia, aby zrównoważone rozwiązania logistyczne projektować wspólnie z klientami, przy uwzględnieniu ich własnych doświadczeń praktycznych.

Konsorcjum CNL jest wyjątkową inicjatywą w Europie. 18 największych austriackich firm handlowych, logistycznych i produkcyjnych połączyło swoje siły, aby wspólnie poszukiwać rozwiązań w ramach zrównoważonej logistyki. Konsorcjum CLN działa przy centrum przemian globalnych i zrównoważonego rozwoju na uniwersytecie zasobów naturalnych w Wiedniu.

Testy praktyczne realizowane są w ramach projektu „Megawatt“ i wspierane są dotacją w wysokości 3.012.648,00 euro ze środków funduszu klimatycznego i energii Klima- und Energiefonds austriackiego rządu federalnego w ramach programu „Latarnie morskie elektromobilności“.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News