Elektryczne bolidy testowały w Walencji. Nie zabrakło Porsche

Elektryczne bolidy testowały w Walencji. Nie zabrakło Porsche

M19_5557

Podaj dalej

Zespół Formuły E TAG Heuer Porsche ma za sobą trzy dni intensywnych testów na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji. Fabryczna ekipa wraz z dwoma swoimi stałymi kierowcami – Neelem Janim i André Lottererem – zdobyła cenne doświadczenie, po raz pierwszy występując na torze ze wszystkimi pozostałymi zespołami rywalizującymi w 6. sezonie Mistrzostw Formuły E ABB FIA.

W nadchodzących tygodniach, poprzedzających rozpoczęcie sezonu, dane zebrane podczas testów zostaną przeanalizowane w siedzibie Porsche Motorsport w Weissach z myślą o dokonaniu konstruktywnych podsumowań. Pierwsze dwa wyścigi zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche – Diriyah E-Prix na obrzeżach Rijadu – odbędą się w dniach 22 i 23 listopada 2019 r.

Harmonogram oficjalnych testów Formuły E w Walencji obejmował głównie testowanie różnych konfiguracji samochodów oraz przeprowadzanie symulacji, zarówno kwalifikacji, jak i wyścigów. Dla zespołu to pierwsza okazja do przetestowania oraz optymalizacji procesów operacyjnych z udziałem obu bolidów Porsche 99X Electric na torze wyścigowym. W sumie Neel Jani ukończył na torze Ricardo Tormo 119 okrążeń (około 368 kilometrów), a André Lotterer przejechał 154 okrążenia (476 kilometrów).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News