Elektryczne autobusy firmy Ursus

Elektryczne autobusy firmy Ursus

Podaj dalej

Polski producent znany przede wszystkim z produkcji ciągników rolniczych jest głównym udziałowcem spółki Ursus Bus. Firma ta zajmuje się produkcją elektrycznych autobusów.

Spółka rozwija się bardzo dobrze, produkując również trolejbusy oraz autobusy spalinowe. Głównym kierunkiem są jednak autobusy elektryczne. W związku z tym Ursus Bus podpisał umowę kredytową z BGK, na podstawie której bank udzieli finansowania dla bieżącej działalności spółki.

Niebagatelna kwota wysokości 108 milionów złotych przeznaczona jest na realizację pięciu kontraktów na dostawy autobusów oraz trolejbusów, które mają trafić do Zielonej Góry, Szczecinka, Katowic oraz Lublina.

Karol Zarajczyk będący prezesem zarządu Ursusa wypowiada się następująco: Nawiązana współpraca zapewni stabilizację ambitnym planom spółki i wpłynie korzystnie na rozwój elektromobilności i podniesienie jakości życia w miastach.

To już kolejne wygrane przetargi tego producenta. W 2017 roku Ursus Bus dostarczył już kilka elektrycznych autobusów oraz trolejbusów do różnych miast w Polsce.

Według danych spółki wartość aktualnych zamówień na ten rok przekroczyła już 180 milionów złotych! Zatem autobusy elektryczne stanowią ponad 20% udziału w przychodach całej Grupy.

Tagi: Ursus, elektromobilność, autobusy, samochody elektryczne

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News