Elektryczne AMG

Elektryczne AMG

Podaj dalej

Niemiecka firma szykuje rewolucję. W Paryżu pokazano markę, która będzie odpowiedzialna za elektryczne auta Mercedesa. Teraz okazuje się, że taki napęd otrzyma również coupe sygnowane logo AMG.

Taką informację potwierdził prezes działu Mercedes-AMG – Tobias Moers. Projekt na razie jest mało zaawansowany, a to sprawia że jego premiera będzie miała miejsce dopiero za kilka lat. Zdaniem Niemca coupe o napędzie elektrycznym nie pojawi się wcześniej niż po roku 2020.

Mercedes Benz, CLA und AMG_SLS_ED_Le_und Black Series SLS AMG in

Moers uważa, że sportowy samochód elektryczny jest koniecznością. Ekologiczne technologie zaczynają dominować na rynku samochodowym i odgrywają na nim coraz większą rolę. To z kolei oznacza, że pominięcie napędu hybrydowego byłoby dużym błędem.

Pomysł zbudowania samochodu elektrycznego przez zespół inżynierów Mercedesa i AMG brzmi ciekawie. Szczególnie, że nie byłby to pierwszy tego typu projekt. Sześć lat temu firmy zbudowały model SLS Electric Drive. Samochód powstał w limitowanej liczbie sztuk i już teraz wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane. Do dzisiaj pojazd ten dzierży tytuł najszybszego auta elektrycznego na torze Nurburgring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News