Elektryczna propozycja Renault

Elektryczna propozycja Renault

Podaj dalej

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, Renault prezentuje świeżą wersję elektrycznego modelu Zoe. Francuski hit sprzedaży nie zmienił się zbytnio pod względem stylizacji. Wzrosła jednak jego funkcjonalność, teraz będzie mógł pokonać do 400 kilometrów.

renault-2_resize

Na pokładzie Renault Zoe będzie można zamontować zestaw większych baterii. 41-kilowatogodzinowy akumulator według nomy NEDC pozwoli na pokonanie dystansu 400 kilometrów. Mniejszy zasobnik posiadający 22 kilowatogodziny daje dystans 240 kilometrów.

Inżynierowie tego modelu są bardzo optymistyczni. Ich zdaniem w codziennym ruchu mniejszy akumulator w Zoe pozwala na przejechanie 170 kilometrów, a większy zwiększy dystans do 300 kilometrów. Nowy zestaw baterii powstał w wyniku współpracy między firmami Renault i LG. Zdaniem przedstawicieli firmy ładowanie dużego akumulatora będzie trwało tyle samo, co ładowanie mniejszego. Dla przykładu już w 30 minut zasobnik energii w Zoe można naładować tak, byśmy mogli przejechać kolejne 80 kilometrów.

renault-3_resize

41-kilowatogodzinowy zestaw baterii będzie produkowany w tej samej fabryce pod Paryżem, w której powstaje Renault Zoe i model Clio. Sprzedaż powinna rozpocząć się już w przyszłym miesiącu w Europie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News