Elektryczna Kia Niro EV pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku

Elektryczna Kia Niro EV pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku

Elektryczna Kia Niro EV pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku

Podaj dalej

Kia Niro dołączy do segmentu elektrycznych crossoverów. Samochód ma trafić do sprzedaży w Polsce już w czwartym kwartale tego roku.

Niro EV jest drugim po Soulu EV elektrycznym samochodem marki Kia, który będzie sprzedawany na całym świecie. Europejski debiut nowego modelu będzie miał miejsce podczas październikowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Do końca 2018 roku elektryczna odmiana Niro pojawi się w sprzedaży na europejskich rynkach.

Sprzedaż Niro na świecie wynosi już ponad 200 tys. egzemplarzy z czego ponad 65 tys. sztuk przypada na Europę. W Korei, od kiedy Niro EV zostało zaprezentowane po raz pierwszy na początku tego roku, Kia zebrała ponad 5000 zamówień na ten model.

Niro EV ma napęd na przednie koła za pośrednictwem silnika elektrycznego o mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm od chwili ruszenia. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,8 s. Ponieważ akumulator jest umieszczony nisko i znajduje się pod podłogą bagażnika, środek ciężkości Niro EV wypada w podobnym miejscu, jak w samochodach typu sedan lub hatchback, co zapewnia crossoverowi bardzo dobrą stabilność na zakrętach i gwarantuje dobre właściwości jezdne.

Producent obiecuje zasięg wynoszący 450 km na jednym ładowaniu. Niro EV zawdzięcza go polimerowemu akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 64 kWh. Po podłączeniu auta do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW potrzeba zaledwie 54 minut, aby akumulator Niro EV naładować do 80%. Nabywcy elektrycznego Niro będą mogli wybrać wersję z akumulatorem o mniejszej pojemności (39,2 kWh), który zapewnia zasięg do 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News