Ekspresowa S3 od Legnicy do Bolkowa

Ekspresowa S3 od Legnicy do Bolkowa

GDDKiA

Podaj dalej

Droga ekspresowa S3 wydłużyła się o kolejne 36 km odcinka w regionie bezpośrednio prowadzącym do autostrady A4  – węzeł Legnica Południe do węzła Bolków. Jak zapowiada GDDKiA jeszcze w tym roku ekspresową S3 będzie można z Bolkowa dotrzeć do Szczecina.

Łączna wartość realizowanych obecnie i oddanych w tym roku odcinków S3 od Świnoujścia do Bolkowa oraz dwóch ostatnich od Bolkowa do granicy z Czechami, na które GDDKiA w październiku podpisze umowę to kwota rzędu 6,7 mld zł.

Budowa S3 od węzła Legnica Południe do węzła Bolków podzielona była na dwa zadania. Pierwsze, do węzła Jawor Wschód (o długości ok. 19,7 km). Drugi odcinek, do węzła Bolków (16,1 km). Efekt prac to dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu, na którą wjazd możliwy jest poprzez cztery nowe węzły drogowe: Jawor Północ, Jawor Wschód, Jawor Południe i Bolków.

W trakcie realizacji są jeszcze dwa Miejsca Obsługi Podróżnych na których znajdą się stacje paliw i gastronomia: MOP Jawor Zachód i Jawor Wschód.

S3 powstała w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość całkowita projektu to ok. 3,96 mld zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej ok. 1,89 mld zł. W 2023 r. kierowcy mają mieć możliwość podróżowania blisko 500-kilometrową trasą od Świnoujścia do granicy z Czechami. To fragment międzynarodowej drogi E65 łączącej szwedzkie Malmo z grecką miejscowością Chania.

fot. (GDDKiA, Krzysztof Nalewajko)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News