Ekscytująca dominacja

Ekscytująca dominacja

Podaj dalej

Szef zespołu Volkswagena Jost Capito popiera zakaz podawania zawodnikom międzyczasów i uważa, że ta decyzja dobrze wpłynęła na Rajdowe Mistrzostwa Świata.

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Rajdy są bardziej ekscytujące – takich słów użył Capito poproszony o skomentowanie zmian w tegorocznych rajdach Po takim początku sezonu ciężko się z tym nie zgodzić, jednak trudno wyobrazić sobie zdenerwowanego, czy podekscytowanego szefa zespołu, który do tej pory zgarnął pełną pulę nagród.

W parku serwisowym mamy podgląd na międzyczasy. Relacje między zespołami fabrycznymi są jednak dobre i ufamy sobie, że nikt nie łamie tej zasady. – przyznał Capito, chwaląc jednocześnie występ swojego kierowcy numer 1 Sebastiena Ogiera. Francuz wygrał w Meksyku trzeci rajd z rzędu i powiększył swoją przewagę do 34 punktów.

– To była wspaniała jazda i jeden z lepszych rajdów w jego wykonaniu. Wspaniale było oglądać jego drogę do tego konkretnego sukcesu, który budował na podstawie rozsądnej jazdy i mądrego doboru opon. To wszystko wyjaśnia, dlaczego on i Julien są mistrzami świata – kontynuował Capito.

Szef Volkswagena nie kryje również nadziei na zobaczenie ciekawych pojedynków w trakcie obecnego sezonu: Powalczy z pewnością Sebastian i Jari-Matti Latvala oraz Mads Ostberg z Andreasem Mikkelsenem, którzy są bardzo blisko siebie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News