Egzamin na prawo jazdy rozpoczął Toyotą Yaris, a zakończył w radiowozie

Egzamin na prawo jazdy rozpoczął Toyotą Yaris, a zakończył w radiowozie

Podaj dalej

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach pewien mieszkaniec tego miasta zgłosił się na praktyczny egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać utracony dokument. Stracił go, gdyż kilka miesięcy wcześniej prowadził pod wpływem alkoholu.

38-latek zgodnie z planem w południe rozpoczął planowane podejście do egzaminu. Gdy wsiadł do Toyoty Yaris egzaminator wyczuł od niego woń alkoholu, co od razu zostało zgłoszone na policję. Okazało się, że w organizmie mężczyzny jest ponad promil alkoholu.

Zza kierownicy czerwonego samochodu WORD-u nieodpowiedzialny kursant przesiadł się na tylne siedzenie radiowozu. Po sprawdzeniu kartoteki funkcjonariusze zobaczyli, że w 2017 roku ostrowiecki sąd wydał decyzję, mówiącą o tym, że 38-latek do 2 stycznia 2020 roku nie może kierować pojazdami niewyposażonymi w blokadę alkoholową.

Za swój kolejny wybryk ponownie trafi przed sąd. Z motoryzacją może przez kolejne dwa lata mieć tyle wspólnego, co przeczyta o niej w więziennej celi w gazecie lub zobaczy w telewizji.

Sensacyjne badanie w polskim mieście! Odkryli, że najmniej ekologiczne auta, to stare diesle

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News