Dziś ostatni dzień akcji "Znicz". Na drogach zginęły już 43 osoby

Dziś ostatni dzień akcji "Znicz". Na drogach zginęły już 43 osoby

policja

Podaj dalej

43 osoby zginęły, a 427 zostało poważnie rannych w 353 wypadkach, do których doszło od początku akcji „Znicz”. Komenda Główna Policji podsumowała czwarty dzień działań policji i innych funkcjonariuszy w całej Polsce.

W ramach akcji „Znicz” nad bezpieczeństwem na drogach czuwa około 5 tys. policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz inni funkcjonariusze: ze straży granicznej, żandarmerii wojskowej czy ITD.

Jak poinformował podkomisarz Robert Opas z zespołu prasowego KGP, od 31 października do 3 listopada do północy policjanci zatrzymali 1040 pijanych kierowców. – Od początku akcji „Znicz”, w całym kraju doszło do 353 wypadków, w których zginęło już 45 osób, a poważnie rannych zostało 427 osób – dodał oficer prasowy.

Akcja „Znicz” na drogach trwa od 31 października – od godz. 6, do 4 listopada – do godz. 22. Największej liczby patroli można się spodziewać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz w pobliżu cmentarzy.

Policja apeluje, by kierowcy szczególną uwagę zwracali na pieszych, którzy bywają słabo widoczni na drogach.

Z danych KGP wynika, że podczas ubiegłorocznej akcji „Znicz” od 27 października do 1 listopada, doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 zostało ciężko rannych. Policjanci zatrzymali 1240 kierujących pod wpływem alkoholu.

Źródło: PAP
Fot: PAP/Darek Delmanowicz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News