Dzień Otwarty dla kierowców na Autodromie Słomczyn

Dzień Otwarty dla kierowców na Autodromie Słomczyn

Dzień Otwarty dla kierowców na Autodromie Słomczyn

Podaj dalej

Automobilklub Rzemieślnik zapraszana kolejny Otwarty Dzień Słomczyn już 18 marca. Czeka na was równa nawierzchnia, ciekawa konfiguracja i dużo jazdy. Można potrenować umiejętności, testować pojazdy lub po prostu wyszaleć się.

Jeździmy od 10:00 do 15:30 z 30 minutową przerwą obiadową o godzinie 12:00, w liczbie aut nie większej niż 70. Każdy będzie miał okazję, aby kilkukrotnie wjechać na trasę. Nie ma limitu okrążeń, jeździmy dopóki starczy nam sił lub paliwa albo opon.

Otwarty Dzień Słomczyn | Autodrom Słomczyn

Ideą Otwartego Dnia Słomczyn jest doskonalenie techniki jazdy w bezpiecznych warunkach na zamkniętym obiekcie. W Otwartym Dni Słomczyn uczestniczyć może każdy posiadacz sprawnego auta, trzeba mieć tylko kask i rękawiczki. Wjazd na tor będzie w kilka aut w odstępach. Bezpośrednia rywalizacja nie jest dozwolona. Szybszy samochód należy przepuścić. W czasie gdy jedna grupa jeździ na torze, sędziowie formują kolejną grupę aut z przygotowanymi kierowcami (zapięte kaski) i następuje zmiana. Wjazd na tor tylko na wyraźny sygnał sędziego startującego.

Otwarty Dzień Słomczyn | Autodrom Słomczyn

Zjazd również na sygnał, chyba że ktoś chce skończyć wcześniej to kieruje się na drogę zjazdową.
Kierowców jak i pasażerów obowiązuje kask, dodatkowo dla kierowcy rękawiczki (mogą być bez homologacji). Auto musi posiadać ważne dokumenty drogowe lub książeczkę sportową. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym regulaminie “Otwartego Dnia Słomczyn”.

Zapraszamy do jazd po Autodromie Słomczyn.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News