Dylan Pereira bryluje w Porsche Supercup

Dylan Pereira bryluje w Porsche Supercup

Podaj dalej

Dylan Pereira reprezentujący barwy Luksemburga zaliczył świetną pierwszą część sezonu Porsche Mobil 1 Supercup i zajmuje obecnie bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodnik znany polskiej publiczności ze startów w Volkswagen Golf Cup w sezonie 2015 podczas dwóch ostatnich wyścigów Porsche Supercup na Red Bull Ringu i Silverstone stawał na podium, czym wzbudził spore zainteresowanie w światku sportów motorowych.

Dylan już w sezonie 2015 pokazał, że jest zawodnikiem bardzo utalentowanym i szybkim, wygrywając wyścigi Volkswagen Golf Cup na Torze Poznań, Autodromie Brno, czy Slovakia Ringu.

Zawodnik pochodzący z Luksemburga ustąpił w klasyfikacji generalnej sezonu 2015 tylko Jeffrey’owi Krugerowi i zdobył tytuł wicemistrza Volkswagen Golf Cup. Do lidera zabrakło mu zaledwie 26 punktów.

Pereira zadebiutował w Porsche Supercup już w ubiegłym sezonie, w którym cierpliwie zbierał doświadczenie i wiedzę na temat samochodu Porsche 911 GT3 Cup, ostatecznie finiszując na 13. miejscu z dorobkiem 36 punktów.

Obecnie po pięciu wyścigach Porsche Supercup sezonu 2017 Dylan zajmuje piątą lokatę w generalce i traci do trzeciego Dana Cammisha tylko 18 punktów.

W pierwszej rundzie na torze Montmelo Dylan finiszował na 8. i 5. miejscu, a poza pierwszą dziesiątkę wypadł tylko na trudnym ulicznym torze w Monte Carlo. Poprzednie dwa wyścigi na Red Bull Ringu i Silverstone to dwukrotne 3. miejsce wychowanka Volkswagen Golf Cup. Cieszymy się i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu Dylan!

Tagi: Volkswagen Golf Cup, Porsche Supercup, Dylan Pereira

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News