Dwunasty tytuł Al-Attiyaha

Dwunasty tytuł Al-Attiyaha

Dwunasty tytuł Al-Attiyaha

Podaj dalej

Pod koniec sierpnia Nasser Al-Attiyah wygrał Baja Poland w Szczecinie i tym samym zapewnił sobie trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata w rajdach terenowych. Po rozegranym w ubiegły weekend Rajdzie Libanu może świętować także swój dwunasty tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Bliskiego Wschodu. Rekordzistą tej serii jest Mohammed bin Sulayem, który wygrywał ją aż czternastokrotnie.

Al-Attiyah-Qatar-Rally-2016_resize

Nasser na siódmym oesie wpadł w dziurę na drodze i uszkodził tylny wahacz swojej Skody Fabii R5, przez co musiał wycofać się z rywalizacji w Rajdzie Libanu. Była to pierwsza impreza MERC w tym roku, której nie wygrał. Jednak jego największy rywal, Khalid Al-Suwaidi podczas pierwszego etapu wypadł z trasy i finalnie został sklasyfikowany dopiero na 15 miejscu.

Po odwołaniu rund w Omanie i Dubaju, do rozegrania pozostał tylko Rajd Cypru, natomiast przewaga Nassera nad Khalidem jest już bardzo bezpieczna i wynosi 54 punkty, podczas gdy w jednej rundzie można zgromadzić 39 oczek. To oznacza, że Nasser po raz kolejny zdobył mistrzowski tytuł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News