Dwóch kierowców zatrzymało pijanego szofera w samochodzie ciężarowym

Dwóch kierowców zatrzymało pijanego szofera w samochodzie ciężarowym

Podaj dalej

Wzorową postawą obywatelską wykazało się dwóch kierowców, którzy ujęli pijanego kierowcę zawodowego na włocławskim odcinku autostrady A1. To z pewnością wymagało odwagi.

W poniedziałek (2.09.19) krótko przed północą funkcjonariusze z Włocławka otrzymali zgłoszenie o ciężarowej Scanii. Poruszała się ona całą szerokością jezdni na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. W drodze na miejsce zdarzenia mundurowi usłyszeli od dyżurnego, że świadkowie ujęli mężczyznę wykonującego niebezpieczne manewry i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Policjanci wstępnie ustalili, iż zawodowy kierowca jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni, uniemożliwiając przejazd innym uczestnikom ruchu.

W pewnym momencie jadący za Scanią kierowca Fiata Ducato wyprzedził ciężarówkę i zajechał jej drogę. Dołączył do niego kierujący Mercedesem Sprinterem. Dzielni obywatele uniemożliwili kierującemu ciężarówką dalszą jazdę i przekazali przybyłym na miejsce policjantom. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec woj. małopolskiego miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy, a pojazd odholowali na policyjny parking. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nietypowa reakcja kierowców po groźnym zdarzeniu drogowym

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News