Dwaj kierowcy chcieli ominąć kontrolę ITD. Jadąc zakazem trafili na inną

Dwaj kierowcy chcieli ominąć kontrolę ITD. Jadąc zakazem trafili na inną

18_ton

Podaj dalej

Dwóch kierowców chciało za wszelką cenę uniknąć kontroli inspektorów ITD. Postanowili wjechać na drogę, gdzie obowiązuje zakaz tonażowy 18 ton. Okazało się, że na niej również prowadzono kontrole ciężarówek. W rezultacie otrzymali jeden mandat więcej.

Drogę krajową numer 92 z węzłem wjazdowym na autostradę A2 w Sługocinie łączy droga powiatowa, po której mogą poruszać się pojazdy o maksymalnej masie 18 ton. Kierowcy dwóch 40-tonych ciężarówek, łamiąc zakaz, zjechali na tę drogę. Liczyli, że w ten sposób ominą kontrole poznańskiej ITD, prowadzone w czwartek 10 października. Nielegalna droga na skróty zakończyła się mandatami i zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych

Okazało się, że kierowcy dwóch ciężarówek, którzy wybrali skrót, jechali pojazdami z usterkami technicznymi. W jednym z nich inspektorzy wykryli nieszczelny układ pneumatyczny. Druga ciężarówka miała wadliwy układ hamulcowy – w tym przypadku konieczny był zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo za jadę ciężkimi pojazdami po powiatowej drodze i złamanie obwiązującego tam zakazu, kierowców ukarano mandatami karnymi po 500 złotych i po 3 punkty karne.

Rowerzysta nie zauważył ciężarówki i wjechał w jej tył. Wszystko przez parasol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News