Dwa nowe Lexusy zostaną pokazane w Genewie. Jeden z nich ma torowe aspiracje

Dwa nowe Lexusy zostaną pokazane w Genewie. Jeden z nich ma torowe aspiracje

Podaj dalej

5 marca w Genewie podczas Salonu Samochodowego będą miały miejsce europejskie premiery dwóch nowych modeli Lexusa.

Pierwszy z modeli odzwierciedla przyszłe kierunki rozwoju designu marki. Drugi z kolei to efekt przede wszystkim rosnącego doświadczenia Lexusa w międzynarodowym motorsporcie.

Koncepcyjny Lexus LC Convertible to nowa, mocna odsłona kreatywnego podejścia marki do projektowania samochodów. Otwarte nadwozie roadstera jest artystyczną adaptacją sylwetki wielokrotnie nagradzanego, flagowego coupe LC. Samochód jest inspiracją i zwiastunem nowych trendów dla całej gamy modelowej Lexusa.

Producent zapewnia, że model RC F Track Edition wynosi osiągi i właściwości jezdne sportowego coupe na wyższy poziom. Samochód poddano precyzyjnemu tuningowi. To wszystko dzięki współpracy z zespołami wyścigowymi Lexusa. Teamy te biorą udział w międzynarodowych wyścigach GT – serii IMSA w Ameryce Północnej, europejskiej serii Blancpain GT czy japońskich mistrzostwach Super GT.

Zgodnie z charakterystyką serii F, RC F Track Edition otrzymał elementy z włókna węglowego. Obniżają one masę auta i poprawiają jego aerodynamikę i docisk do podłoża. Limitowana edycja RC, napędzana wolnossącym silnikiem V8, otrzymała ceramiczne tarcze hamulcowe, rury wydechowe z tytanu i wnętrze wykończone czerwoną skórą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News