Duna Aszfalt Cup Bugac z Polakami

Duna Aszfalt Cup Bugac z Polakami

Podaj dalej

Polska załoga Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team weźmie udział w Duna Aszfalt Cup Bugac 2017 (Węgry). Rajd jest pierwszą z eliminacji Mistrzostw Europy FIA CEZ oraz Mistrzostw Węgier w cross-country. Rozpoczyna się krótkim prologiem w najbliższy piątek, a w sobotę na zawodników czekają 3 odcinki specjalne po około 110 km każdy.


Wypowiedzi przed rajdem:

Marcin Łukaszewski:

– Rajd w Bugac bardzo dobrze wspominamy, ponieważ w ubiegłym roku zwyciężyliśmy tutaj na otwarcie sezonu. Węgierskie rajdy mają to do siebie, że przebiegają po odcinkach łatwo dostępnych dla kibiców, a tych jest tutaj bardzo wielu.

Cieszy to nas, bo wtedy czuje się świetny, rajdowy klimat. Odcinki są szybkie, ale nie brakuje na nich technicznych partii, przez co trasy są bardzo atrakcyjne nie tylko dla kibiców, ale też dla załóg – trzeba wykazać się umiejętnościami i pełną koncentracją. Lubię takie rajdy. Oczywiście jedziemy tam po to, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat sportowy.

Magdalena Duhanik:

– Rywalizacja na Węgrzech zawsze jest dla nas wyjątkowa, bo organizatorzy stają na głowie, by odcinki, atmosfera i poziom sportowy był na najwyższym poziomie. Mimo, że znamy ten rajd, niczego nie można być pewnym i przygotowujemy się do startu tak jak zawsze – maksymalnie skoncentrowani i zdeterminowani.

Wiemy, że kibice czekają na nasze efektowne przejazdy, więc postaramy się nie zawieść ich oczekiwań.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News