DTM: Deszczowe zakończenie Ekstroma

DTM: Deszczowe zakończenie Ekstroma

Podaj dalej

Mattias Ekstrom pewnie wygrał w dzisiejszym deszczowym wyścigu DTM na niemieckim obiekcie Hockenheim, pokonując drugiego Edoardo Mortarę oraz trzeciego Gary’ego Paffetta.

ektrom2

Dwukrotny mistrz tej serii rozpoczynał zmagania z drugiej lokaty, bardzo szybko wyprzedzając Marco Wittmana w nawrocie Spitzkehre i kontrolując swoją przewagę nad resztą stawki.

Wtedy nad torem pojawiły się ciemne chmury, a opady deszczu zaczęły być co raz mocniejsze, co zaowocowało decyzją o zmianie opon na deszczowe. Ekstrom zjechał do pit lane okrążenie później niż Mortara, przez co chwilowo stracił prowadzenie w wyścigu, jednak powrót na pierwsze miejsce nie zajął Szwedowi dużo czasu.

Kierowca Abt Audi Sportsline minął metę z przewagą ponad siedmiu sekund nad Mortarą, który po pierwszym weekendzie sezonu 2015 objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Gary Paffett, który nie ukończył wyścigu tak wysoko od czerwca 2013 roku.

Wczorajszy triumfator Jamie Green, po starcie z 18. lokaty, nie był w stanie awansować do punktowanej strefy, mijając metę na 13. pozycji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News