Drugi rząd OLIMP Motorsport

Drugi rząd OLIMP Motorsport

Drugi rząd OLIMP Motorsport

Podaj dalej

W ten weekend Robert Lukas walczy podczas ostatniej rundy Porsche Supercup na torze Circuit of the Americas w Teksasie. Polak bardzo dobrze zaczął weekend, a także ma za sobą udane kwalifikacje, które przybliżają go do realizacji celu, jakim jest obrona piątej pozycji w klasyfikacji sezonu.


3

Zawodnik OLIMP Motorsport już podczas treningu potwierdził swoją wysoką formę przejeżdżając jedno okrążenie z czasem 2:11,073, co początkowo dawało mu czwarte miejsce. Ostatecznie jednak jeden z rywali zdołał poprawić swój wynik spychając Roberta oczko niżej, jednak znacznie ważniejsza od pozycji w treningu jest niewielka strata do Matteo Cairolego oraz praca wykonana przy szukaniu optymalnych ustawień samochodu.

1

W trakcie czasówki, która tym razem decydowała o ustawieniu na starcie do dwóch wyścigów, Lukas ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony. Początkowo Polak zajmował piątą lokatę i wydawało się, że trudno będzie ją poprawić, zwłaszcza że na 3 minuty przed końcem nad torem pojawiła się czerwona flaga po kraksie z jednego rywali. Ostatecznie jednak sesja została wznowiona, a zawodnikowi OLIMP Motorsport na jednym mierzonym okrążeniu udało się poprawić wynik i przeskoczyć na czwartą lokatę. Drugi czas Polaka, który był decydujący dla losów pozycji startowej przed niedzielnym wyścigiem był na tyle dobry, aby zapewnić mu jeszcze lepsze, trzecie miejsce.

2

Kalendarz Porsche Supercup 2016

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)
29 maja – Monako
3 lipca – Austria (Red Bull Ring)
10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)
24 lipca – Węgry (Hungaroring)
31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)
28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)
4 września – Włochy (Monza)
23 października – USA (Circuit of the Americas)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News