Dowód rejestracyjny i OC w smartfonie!

Dowód rejestracyjny i OC w smartfonie!

mObywatelWyroznik

Podaj dalej

Ministerstwo Cyfryzacji jakiś czas temu przygotowało aplikację mObywatel, która właśnie została zaktualizowana z korzyścią dla osób zmotoryzowanych. Pojawiła się w niej nowa pozycja mPojazd, pozwalająca na przechowywanie w telefonie cyfrowej kopii dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.

Aby móc skorzystać z takiej możliwości, należy mieć założony tzw. Profil Zaufany, bo tylko wówczas istnieje możliwość ściągnięcie z państwowych baz danych informacji zawartych w dowodzie rejestracyjnym, polisie OC i karcie pojazdu. Dokumenty mogą przechowywać w telefonie zarówno właściciele, jak i współwłaściciele pojazdów.

mObywatel pozwala sprawdzić dane pojazdu, markę, model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN, a nawet przypomni nam o terminie kolejnego badania technicznego.

Jeżeli chodzi o OC w smartfonie zobaczymy nazwę naszego ubezpieczyciela, serię i numer polisy, okresu jej trwania oraz wariancie jaki wybraliśmy. Niewątpliwie przydatną funkcją jest możliwość przekazania danych naszej polisy OC innemu użytkownikowi aplikacji mObywatel.

Odkąd nie musimy wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego oraz OC taka aplikacja wydaje się być mało przydatna. Jednakże większość kierowców z przyzwyczajenia oraz dla ”bezpieczeństwa” i tak wozi te dokumenty ze sobą. Wydaje się to zrozumiałe na wypadek kolizji lub wypadku. Teraz chcąc posiadać dokumenty przy sobie, nie potrzeba wersji papierowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News