Dopiero szczegółowa diagnostyka ITD pozwoliła znaleźć wyłącznik tachografu

Dopiero szczegółowa diagnostyka ITD pozwoliła znaleźć wyłącznik tachografu

Wylacznik_20.08.2019

Podaj dalej

Świętokrzyscy inspektorzy ITD znaleźli ukryty wyłącznik tachografu w trakcie kontroli ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika. Niedozwolone urządzenie umożliwiało fałszowanie czasu pracy kierowcy. Wymagało to jednak od nich wnikliwości.

Ciężarówka została zatrzymana do kontroli drogowej na odcinku ekspresowej „siódemki” w miejscowości Szewce koło Chęcin w poniedziałek (19 sierpnia). Podczas analizy danych z karty kierowcy oraz tachografu inspektorzy zaczęli podejrzewać, że w pojeździe może znajdować się niedozwolone urządzenie do fałszowania czasu pracy kierowcy.

W tym celu przeprowadzili szczegółową diagnostykę instalacji i tachografu przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu elektronicznego, która potwierdziła ich wstępne przypuszczenia. Ciężarówkę skierowano do uprawnionego serwisu tachografów, gdzie zdemontowano niedozwolone urządzenie.

Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 10 tys. zł kary. Ponadto świętokrzyska ITD powiadomiła odpowiednią prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

ITD przeprowadziło zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Wyniki zachwycają

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News