„Domowy” Hungaroring

„Domowy” Hungaroring

Podaj dalej

Już jutro najszybsi kierowcy Porsche 911 GT3 Cup rozpoczną rywalizację w 6. rundzie tegorocznych zmagań królewskiej kategorii Porsche Supercup. Piotr Parys Junior tuż przed rozpoczęciem 4-tygodniowej wakacyjnej przerwy uda się na zlokalizowany na północny-wschód od Budapesztu  Hungaroring, będący domowym wyścigiem dla polskich zawodników Porsche Supercup.

18-letni lublinianin przeprowadził przedsezonowe przygotowania właśnie na węgierskim obiekcie, gdy w czasie 1. rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe do stawki dołączyło grono zawodników Porsche Supercup, w tym Mattia Drudi, czy Josh Webster.

Piotr Parys Junior w połowie kwietnia w bardzo mocno obsadzonej stawce pokazał się ze świetnej strony, wygrywając niedzielny wyścig i broniąc się przed atakami bardziej doświadczonych rywali. – Po zupełnie nowym i nieznajomym mi Silverstone, czas na Hungaroring, na którym jeździłem już w swojej karierze wielokrotnie. To powinno być pomocne, jednak nie możemy zapominać, że inni zawodnicy również świetnie znają ten tor – przypomina Parys.

Już w najbliższy weekend najmłodszy debiutant w 25-letniej historii cyklu Porsche Supercup wróci na 4,3-kilometrowy tor, na którym zakończył swój mistrzowski sezon w Porsche GT3 CCCE.

Do broniącego barw Kadry Narodowej PZM Piotra Parysa Juniora dołączy dwóch reprezentantów zespołu OLIMP Racing: Robert Lukas oraz Igor Waliłko. Pierwszy z nich od lat świetnie prezentował się na Hungaroringu, rok temu zdobywając pole position i kończąc wyścig na podium.

Tor Hungaroring gości najszybszych kierowców świata rywalizujących w Formule 1 nieprzerwanie od 1986 roku i tradycją stało się, że kończy pierwszą połowę sezonu. Po wyścigu o Grand Prix Węgier i dwudniowych testach, na których za kierownicą bolidu Renault R.S.17 zobaczymy Roberta Kubicę, zespoły zamkną fabryki i udadzą się na zasłużone 4-tygodniowe wakacje. – Wyścig na Węgrzech tradycyjnie już rozpocznie 4-tygodniową przerwę, w którą chciałbym wkroczyć w jak najlepszym humorze. Do spełnienia tego celu niezbędne będzie pełne skupienie i jak to w wyścigach bywa odrobina szczęścia – skomentował lublinianin.

Zajęcia na węgierskim obiekcie rozpoczną się w piątek o godzinie 16:45, kiedy cała stawka Porsche Supercup przystąpi do 45-minutowej sesji treningowej. Będzie ona o tyle ważna, że kolejność stawki po jej zakończeniu będzie determinować kolejność wyjazdu na sobotnie kwalifikacje. Aby nie utknąć za wolniejszymi kierowcami, kluczowe będzie więc ukończenie treningów na jak najwyższej możliwej lokacie.

Wyścig tradycyjnie został zaplanowany na niedzielne przedpołudnie, kiedy licznie zgromadzonych kibiców z Polski i Finlandii do kibicowania przed wyścigiem Formuły 1 rozgrzeje cała stawka Porsche Supercup. – Prognozy pogody przewidują zerowe szanse na deszcz przez cały weekend, więc nie powinniśmy mieć do czynienia z oponową loterią.

 

Tagi: Porsche Supercup, OLIMP Racing, Piotr Parys Junior, Hungaroring

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News