Domowa runda OLIMP Motorsport

Domowa runda OLIMP Motorsport

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend ekipa OLIMP Motorsport w składzie Marcin i Stanisław Jedlińscy weźmie udział w drugiej rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, która odbędzie się na Torze Poznań. Obiekt w stolicy Wielkopolski jest doskonale znany wszystkim zawodnikom, więc walka o ułamki sekund będzie obfitowała w emocje.

fot. Grzegorz Kozera
fot. Grzegorz Kozera

Jedyna tegoroczna runda odbywająca się w Polsce zostanie rozegrana w trakcie zaledwie dwóch dni. Pucharowe Porsche po raz pierwszy pojawią się na torze w piątek o godzinie 11:00 – wtedy to zaplanowano sesję treningową. Jeszcze tego samego dnia poznamy układ na polach startowych przed sobotnimi wyścigami. Punkty zostaną natomiast rozdane o godzinie 11:30 oraz 16:10, kiedy to kolejno rozpoczną się pierwszy i drugi wyścig. Po nie do końca udanej inauguracji sezonu na Slovakia Ringu Marcin Jedliński liczy na zdobycie w Poznaniu „dużych” punktów, dzięki którym przesunie się w górę klasyfikacji generalnej. Natomiast Stanisław Jedliński będzie się skupiał na zajęciu miejsca na podium w kategorii „S”.

Rywalizacja w Poznaniu będzie niezwykle zacięta, gdyż tor gościł monomarkowy puchar Porsche wielokrotnie, więc każdy z zawodników dobrze zna ten obiekt. Wiedza ta jest tym ważniejsza, że szybkie łuki nitki w Przeźmierowie są prawdziwym testem zarówno dla maszyn, jak i kierowców. Dlatego też niezmiernie ważne w ten weekend będzie idealnie pokonanie każdego z czternastu zakrętów składających się na Tor Poznań.

Historia ścigania na jedynym polskim obiekcie wyścigowym rozpoczęła się w 1977. Od tamtej pory nitka stała się ostoją sportów motorowych w naszym kraju i lokalne serie często na nim goszczą. Nitka liczy nieco ponad 4 kilometry i składa się na nią 14. zakrętów. Najszybsze okrążenie przejechał tutaj Tomas Kostka, który autem klasy DTM osiągnął czas 1:24,401s.

 Klasyfikacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe po pierwszej rundzie:

  1. Piotr Parys                      40 punktów
  2. Marcin Jaros                  32 punkty
  3. Marcin Jedliński       30 punktów
  4. Jędrzej Szcześniak         21 punktów
  5. Robert Kępka                 20 punktów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News