Dominacja Mercedesa przełamana

Dominacja Mercedesa przełamana

Podaj dalej

Piątkowa i sobotnia rywalizacja w cyklu DTM na torze Hockenheim została zdominowana przez zawodników Mercedesa. W trzecim treningu poprzedzającym niedzielne kwalifikacje kierowcy Audi i BMW przełamali dotychczasowy trend.

W najszybszej dziesiątce znalazło się aż sześciu zawodników Audi i czterech BMW, jednak najszybszy okazał się Maxime Martin z czasem 1:31.777. Tuż za nim uplasował się broniący barw czterech pierścieni Mike Rockenfeller, a jego strata wyniosła 0,223 sekundy. Trzeci stopień uzupełnił kolejny z walczących Audi RS5 DTM – Jamie Green.

Lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca sobotniego wyścigu, Lucas Auer, zakończył dopiero na 15. miejscu. – Treningi nie są miarodajne, zobaczymy, co wydarzy się w kwalifikacjach. Dziś pojawiła się mżawka, co znaczy, że możemy zobaczyć inny układ stawki – przyznał Austriak.

„Rocky”, który we wczorajszym wyścigu awansował z 17. pozycji na 3. również nie chciał wyciągać pochopnych wniosków. – Było okej. Na zużytych oponach samochód dobrze się sprawował. Dokonaliśmy delikatnych zmian w ustawieniach.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News