Dolnośląska policja otrzymała nowe radiowozy. To także początek tamtejszej grupy "Speed"

Dolnośląska policja otrzymała nowe radiowozy. To także początek tamtejszej grupy "Speed"

Dolnośląska policja otrzymała nowe radiowozy. To także początek tamtejszej grupy „Speed”

Podaj dalej

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe radiowozy oznakowane i nieoznakowane. 5 samochodów marki BMW i 5 marki Volkswagen T6 pojawi się na lokalnych drogach. Ponadto do działań rusza specjalnie utworzona grupa „Speed”. Na Dolnym Śląsku będzie miała ona na celu przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Zakupionych zostało łącznie 10 pojazdów służbowych.

Nowe radiowozy to samochody marki BMW I VW T6. Oznakowane i nieoznakowane auta marki BMW trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Będą wykorzystywane do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, a wyposażone w videorejestratory na pewno zniechęcą agresywnych kierowców do szybkiej i niebezpiecznej jazdy.

Natomiast oznakowane radiowozy VW Transporter będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej w Komendach Powiatowych Policji. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to prawie 1,8 miliona złotych. Nowe radiowozy to już kolejne w tym roku uzupełnienie floty dolnośląskiej Policji.

Ponadto podczas spotkania poinformowano o utworzeniu na Dolnym Śląsku specjalnej grupy „Speed”, mającej na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład grupy wchodzić będą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego. Podobne grupy powstają w całym kraju.

Są zmorą polskich kierowców? Policyjna grupa „SPEED” bije kolejne rekordy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News