Dobry sezon Kaczmarskiego

Dobry sezon Kaczmarskiego

Podaj dalej

W ubiegły weekend Martin Kaczmarski zakończył sezon rallycrossowych Mistrzostw Europy w najwyższej kategorii Supercar. Dobre wyniki i regularne awanse do półfinałów sprawiają, że kierowca ma nadzieję na starty w mistrzostwach świata.

Zawody organizowane w zeszły weekend w łotewskiej Rydze były ostatnią rundą sezonu 2016 Mistrzostw Europy FIA Rallycross. Niedzielne biegi kwalifikacyjne, półfinały i finał zostały rozegrane w ulewnym deszczu. Martin Kaczmarski, jedyny reprezentant Polski w tym cyklu awansował do półfinałów, w których uplasował się na czwartym miejscu.

kaczmarski-1_resize

– Jestem zadowolony. Co prawda nie udało się awansować do finału, ale ponownie dotarłem do półfinału, w którym zabrakło tylko jednego miejsca do awansu do najlepszej szóstki. Kierowcy z zespołów fabrycznych albo większych od nas są coraz bardziej w zasięgu i konsekwentnie na nich naciskam – mówił Martin Kaczmarski.

To był drugi sezon polskiego kierowcy w rallycrossie. Rok temu ścigał się w słabszej klasie RX Lites, w obecnym przyszedł czas na rywalizację w najsilniejszej kategorii Supercar (pojazdy o mocy 600 KM z przyspieszeniem 1,9 sekundy do setki). Martin zapowiada, że teraz będzie chciał zrobić kolejny krok naprzód.

martin-2_resize

– To był dobry sezon, pełen nauki, zbierania cennych doświadczeń i czuję satysfakcję z postępu jaki udało się zrobić. Wynik z Rygi znaczy dla mnie wiele, bo jest kolejnym dowodem na stabilizację formy bardzo blisko czołówki. Nie ukrywam, że w przyszłym roku, poza udziałem w cyklu Mistrzostw Europy, chciałbym wystartować w przynajmniej kilku rundach Mistrzostwa Świata i powoli całym zespołem się do tego przygotowujemy. Zostało jeszcze trochę do rozwiązania, musimy mieć dużo lepsze auto, ale jesteśmy na dobrej drodze – dodaje Martin.

Mistrzem Europy został Kevin Hansen, a dalsze miejsca zajęli Jerome Grosset-Janin i Tord Linerud. Kaczmarski zajął 11. pozycję i  był najlepszy spośród kierowców Fordów Fiesta.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News