Dobre tempo Lukasa na Monzy

Dobre tempo Lukasa na Monzy

Podaj dalej

Robert Lukas, jedyny Polak w tegorocznej stawce Porsche Mobil 1 Supercup, ukończył sesję kwalifikacyjną na legendarnym torze Monza z siódmym rezultatem. Z pole position do niedzielnego wyścigu wystartuje Matteo Cairoli, jadący przed własną publicznością.

Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016 Robert Lukas (PL)
Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016
Robert Lukas (PL)

Głównym celem zawodnika OLIMP Motorsport na ten weekend jest poprawa ubiegłorocznego rezultatu, jakim było dojechanie do mety wyścigu na piątej pozycji. W sezonie 2015 Lukas ukończył kwalifikacje z ósmym czasem, więc pierwszy cel został osiągnięty.

Cała stawka Porsche Mobil 1 Supercup dobrze zna legendarny obiekt zlokalizowany niedaleko Mediolanu, bowiem to właśnie na Monzy odbyły się przedsezonowe testy. Zawodnik z Bielska-Białej miał więc sporą wiedzę na temat toru, dzięki czemu bardzo szybko odnalazł właściwe tempo.

Końcowy wynik reprezentanta OLIMP Motorsport nie odzwierciedla jego tempa, bowiem na torze w trakcie kwalifikacji panował spory ruch, który uniemożliwił doświadczonemu Lukasowi przejechania w stu procentach czystego okrążenia.

Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016 Robert Lukas (PL) Glauco Solieri (CH)
Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016
Robert Lukas (PL)
Glauco Solieri (CH)

Wyścig na legendarnej Monzy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:35, kiedy zgasną światła przed walką o cenne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu, w której Robert Lukas zajmuje wysokie szóste miejsce ze stratą czterech oczek do Jeffreya Schmidta.

Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016 Robert Lukas (PL)
Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016
Robert Lukas (PL)

Robert Lukas: – To były ciekawe kwalifikacje, które ukończyliśmy na siódmym miejscu. Na torze sporo się działo, przez co był też duży ruch. Nie miałem przez to możliwości przejechania czystego w stu procentach okrążenia. Zrobiłem co mogłem. Jestem jednak optymistycznie nastawiony i w wyścigu pojadę najszybciej jak to możliwe, aby zdobyć dużo cennych punktów.

Kalendarz Porsche Supercup 2016

15 maja – Hiszpania (Circuit de Catalunya)
29 maja – Monako
3 lipca – Austria (Red Bull Ring)
10 lipca – Wielka Brytania (Silverstone)
24 lipca – Węgry (Hungaroring)
31 lipca – Niemcy (Hockenheimring)
28 sierpnia – Belgia (Spa-Francorhamps)
4 września – Włochy (Monza)
23 października – USA (Circuit of the Americas)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News