Diesel nie dziwi już tutaj nikogo. Nietypowe pojazdy jakie zarejestrowali Polacy ostatnim czasie

Diesel nie dziwi już tutaj nikogo. Nietypowe pojazdy jakie zarejestrowali Polacy ostatnim czasie

Podaj dalej

Większość osób myśli, że w Polsce rejestrowane są wyłącznie samochody osobowe oraz ciężarowe. W ogromnej większości tak, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że w CEPiK znajdują się także pojazdy nietypowe. Te od zadań specjalnych, jak i te niezbędne dla wielu działalności. Większość z nich jeździ rzecz jasna na silnikach typu diesel, ale to akurat nie powinno tutaj dziwić.

Czy coś tutaj może dziwić?

diesel samochod nietypowy

W Polsce każdego miesiąca rejestrowanych jest wiele pojazdów, a tylko w marcu liczba ich wszystkich sięgnęła ponad 180 tysięcy. Najczęściej słyszymy o samochodach osobowych, ciężarowych czy ostatnio o elektrycznych – ile ich było i jakie modele.

Gdzieś jednak w oddali kryją się inne pojazdy, też kołowe, ale uchodzące za nietypowe. Wiele z nich należy do firm, a pojazdy te napędzane przez diesel pomagają im w codziennej pracy. Nie zawsze jednak jest to praca ”normalna”, a taka która przyczynia się szeroko rozumianemu dobru.

Dla przykładu w ubiegłym miesiącu zarejestrowano w całej Polsce  147 food trucków. To pokazuje, że niektórzy swoje biznesy przenoszą właśnie do jeżdżących restauracji. Patrząc dalej… w CEPiK pojawiły się 54 pługi i pługopiaskarki, 8 zamiatarek, 3 polewaczko-zmywarki, 15 pojazdów do oczyszczania dróg, 23 samochody do czyszczenia kanalizacji,129 aut do wywozu śmieci i 2 pojazdy służące do utylizacji.

samochod diesel cepik

Wszystko napędza diesel

W Polsce każdego dnia ktoś gdzieś rejestruje pojazd, który dla wielu osób może wydawać się zabawny. Każdy ma jednak swój cel i swoje zadania, które ułatwiają wiele rzeczy. A przy tym przysługują się dobru ogólnemu. Warto zwracać na nie uwagę na drogach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News