Diesel, benzyniak, LPG i typowe nieświadome błędy popełniane przez kierowców. Unikaj ich jak ognia

Diesel, benzyniak, LPG i typowe nieświadome błędy popełniane przez kierowców. Unikaj ich jak ognia

Podaj dalej

Nieświadome krzywdzenie samochodu jest dla niego tak samo bolesne, jak w niedługiej perspektywie także i dla nas. Bo to jak jeździmy odbija się na kondycji naszego auta typu diesel, benzyniak czy LPG, a w dalszej perspektywie na naszej kieszeni. Niestety, ale prawda jest taka, że bardzo często lekceważymy niektóre rzeczy, przez co musimy na nie wydawać później pieniądze.

Błędy jakie popełniasz prowadząc swój diesel i inne jednostki napędowe

diesel woda hamulce

Prawda jest taka, że najgorsze błędy są takie których nie jesteśmy do końca świadomi. Wówczas nie zdajemy sobie sprawy, że robimy coś źle, a ma to bardzo negatywny skutek. Tak samo jest z samochodem, gdy np. wjeżdżamy zbyt dynamicznie na krawężniki, źle przy tym ustawiając koło. W ten sposób można uszkodzić osnowę opony w najbardziej czułym miejscu, a uszkodzenie jest już niestety trwałe.

Działa to też w drugą stronę, gdyż nie tylko niewielkie wzniesienia szkodzą, ale również niewielkie spadki. Tutaj mamy na myśli dziury w drodze, które są największą bolączką polskich kierowców. W ten sposób możemy łatwo wybić gumowe elementy zawieszenia. Zmniejsza się również trwałość innych elementów zawieszenia.

Równie bezmyślne jest wjeżdżanie w kałuże, bowiem w trakcie gwałtownego kontaktu rozgrzanych tarcz hamulcowych z zimną wodą może dojść do ich pokrzywienia. Później pojawia się nieprzyjemny dźwięk i żeby zlikwidować bicie, takie tarcze należy później przetoczyć.

opona kolo diesel

Jeździ mądrze i rozważnie

Komfort prowadzenia pojazdu jest równie ważny, zatem należy pamiętać o prawidłowym pompowaniu kół. Zbyt duża ilość powietrza działa tak samo źle jak zbyt mała, zatem warto stosować się do zaleceń producenta. W tym przypadku wpływa to również na oszczędniejszą jazdę.

Warto pamiętać również, aby nie lekceważyć żadnego wycieku, nie dbać zbyt przesadnie o nasz diesel, czy inny samochód, bowiem to też szkodzi. No i jeżeli chodzi o olej, nigdy nie dolewać go wówczas, gdy silnik jest gorący! Niektórzy tak niestety robią.

diesel prog zwalniajacy

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News