Deser po Rajdzie Polski

Deser po Rajdzie Polski

Podaj dalej

Już za tydzień (18-19 lipca) rozpoczną się kolejne szutrowe zmagania na Warmii i Mazurach, czyli Rajd Warmińskie Szutry – 4 runda Szuter Cup 2015. Chociaż rozgrywana po raz pierwszy, impreza ta czerpie tradycje z kultowego Rajdu Kormoran.

fot. Maciej Wiśniewski
fot. Maciej Wiśniewski

Jeden z odcinków – Wipsowo – kibice z pewnością pamiętają z szutrowego klasyka. Warmińskie Szutry będą rozgrywane w kompaktowej formule, z Parkiem Serwisowym, Biurem Rajdu i jednym z OS-ów zlokalizowanym na terenie Toru Motocrossowego w Olsztynie przy ul. Lubelskiej. Na kibiców będzie tam czekać wiele dodatkowych atrakcji, w tym symulatory zderzenia i dachowania, liczne stoiska wystawiennicze i cateringowe. Zaplanowano także konkurs z cennymi nagrodami. Wstęp na Tor oraz na wszystkie odcinki specjalne jest całkowicie darmowy. Dostępne będą również wyniki online oraz przewodnik po OS-ach, w którym kibice znajdą opis najciekawszych miejsc widokowych na trasie rajdu oraz wskazówki dotyczące dojazdu. Organizatorów – Olsztyński Klub Rajdowy oraz Motoklub Olsztyn – wspierają aktywnie lokalne władze, czyli Gmina Barczewo i Gmina Biskupiec. Dla najszybszego zawodnika na OS Łabuchy Burmistrz Biskupca ufundował specjalny puchar.

Swój start w mocnych samochodach czteronapędowych zapowiedzieli między innymi Zbigniew Staniszewski, Krzysztof Oleksowicz i Krzysztof Predko. W Mitsubishi Lancerach Evo wystąpią także Robert Kocik, Łukasz Nowicki i Tomasz Kijanowski. W klasie RWD zgłosił się Kamil Skóra, który niejednokrotnie bawił kibiców widowiskową jazdą za kierownicą BMW 635 CSi. Organizatorzy spodziewają się także Przemysława Kastyaka (zwycięzcy Szuter Cup z 2011 roku) oraz lidera aktualnej klasyfikacji – Sebastiana Chrzanowskiego. Przypominamy, że terminy zgłoszeń upływają w niedzielę 12 lipca (I termin) oraz w środę 15 lipca (II termin). Formularz zgłoszenia oraz pozostałe istotne dokumenty można pobrać ze strony: www.warminskieszutry.pl. Organizatorzy planują kilka niespodzianek, ale o tym przeczytacie w ostatniej informacji prasowej, która ukaże się tuż przed rozpoczęciem rajdu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News