Dantejskie sceny w Krakowie. Bójka z użyciem gazu i maczet na środku ulicy

Dantejskie sceny w Krakowie. Bójka z użyciem gazu i maczet na środku ulicy

bojka

Podaj dalej

Przemoc to na polskich drogach zjawisko coraz rzadziej spotykane, jednak co jakiś czas dochodzi do mniej lub bardziej ekstremalnych sytuacji. Niestety to właśnie ten drugi wariant miał miejsce w Krakowie. Całe zajście zostało nagrane przez samochodowy wideorejestrator i aż dziw bierze, że tego typu historie przydarzają się nie dość, że w XXI wieku, to na dodatek… w biały dzień.

Zdarzenie miało miejsce jakiś czas temu, ale dopiero tera w sieci pojawiło się nagranie incydentu. Pewien kierowca musiał zatrzymać się na środku drogi, ponieważ czterej młodzi ludzie postanowili zorganizować sobie w tym miejscu walkę. Jedni uzbrojeni byli w maczetę i nóż, ich „przeciwnicy” byli zaopatrzeni natomiast w miotacze gazu. Internauci twierdzą, że na poniższym nagraniu doszło do porachunków krakowskich kiboli piłkarskich – Wisły i Cracovii.

Pakt poznański

Dlaczego w Krakowie cały czas słyszymy o krewkich potyczkach kibiców zwaśnionych klubów? W tym miejscu przypomnieć należy tzw. „Pakt poznański”. Była to umowa podpisana pod koniec 2004 roku w Poznaniu przez większość grup kibiców z Polski, nakazująca walkę „bez sprzętu” (noże, tasaki, siekiery, kije baseballowe itp.), tylko i wyłącznie na gołe pięści. Z większych klubów nie podpisały się pod nią tylko dwie krakowskie drużyny: Wisła i Cracovia, dlatego tak często dochodzi tam do przelewu krwi i sytuacji takich, jak ta na poniższym filmie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News