Daniel Ricciardo wbija szpilkę w Red Bulla: Nie poczynili żadnych postępów

Daniel Ricciardo wbija szpilkę w Red Bulla: Nie poczynili żadnych postępów

33 interakcje
F1 Grand Prix of Singapore

Podaj dalej

Wiele osób uważa, że Daniel Ricciardo żałuje swojej decyzji w kontekście odejścia z Red Bulla. On sam jednak stanowczo broni swojej decyzji i nie rozpatruje jej wyłącznie pod względem finansowym. Australijczyk uważa, że była ona słuszna i poddał ją nawet wewnętrznej analizie.

W ostatnich dniach w dość mocnych słowach do kariery Ricciardo odniósł się Mark Webber. Jego zdaniem kierowca Renault straci dwa lata w Formule 1. W dodatku pojawiają się młodsi i bardzo utalentowani kierowcy. To może doprowadzić do tego, że były kierowca Red Bulla nigdy nie powalczy już o tytuł.

Daniel Ricciardo: Rozumiem, co mówi Mark. Jednak gdybyśmy razem usiedli i wytłumaczyłbym mu powody mojej decyzji, to wydaje mi się to bardzo proste do zrozumienia. Próbowałem w tym roku wyobrazić sobie, jakby to było, gdybym pozostał w tym zespole. Analizowałem, jakie mogłem mieć wyniki. Jednak wniosek był taki, że nie czuję się inaczej niż w zeszłym sezonie. Jeżeli chodzi o Red Bull nie wydaje mi się, aby zrobili postępy. Verstappen wygrał dwa wyścigi, ale nie jest to nic nowego względem tego, co było w poprzednich sezonach.

Ten sezon w wykonaniu Ricciardo pozostawia wiele do życzenia. Australijczyk zgromadził zaledwie 42 punkty i tylko sześć razy był w pierwszej dziesiątce.

Robert Kubica – wiadomo już kiedy zostanie podana oficjalna informacja co do przyszłości Polaka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News