Daniel Ricciardo oszukany? "Uwierzył w kłamliwe dane Renault"

Daniel Ricciardo oszukany? "Uwierzył w kłamliwe dane Renault"

ricciardo 356

Podaj dalej

Przejście Daniela Ricciardo z Red Bull Racing do Renault było dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem. Sam kierowca mówił, że nowy zespół ma być dla niego gwarancją sukcesów. Jak na razie nic jednak nie wskazuje na to, żeby miało tak być.

Australijczyk  z czterech tegorocznych wyścigów ukończył zaledwie jeden, a na swoim koncie ma sześć punków. Tyle samo co jego zespołowy kolega Nico Hulkenberg, który ukończył dwa wyścigi, ale tylko raz znalazł się w pierwszej dziesiątce. To pokazuje z jakimi problemami na starcie sezonu zmaga się zespół Renault, który miał być trzecią siła w Formule 1.

Ricciardo cofając wjeżdża w bolid Kwiata

Doradca Red Bulla ds. motorsportu uważa, że Ricciardo choć może liczyć na duże zarobki, to jednak pod względem sportowym został oszukany. Helmut Marko ma wyrobione zdanie na temat zespołu Renault.

Helmut Marko: Renault jest dobre, jeśli chodzi o wykresy i obiecywanie dobrych wyników. Nam co chwilę pokazywali wykresy, z których wynikało, że już wkrótce ich silnik będzie niezwykle konkurencyjny. Jak widać, Ricciardo uwierzył w te kłamliwe dane.

Red Bull jak na razie radzi sobie znacznie lepiej. Pierre Gasly i Max Verstappen zgromadzili łącznie 64 punkty, co pozwala im zajmować pewną trzecią pozycję w stawce.

Daniel Ricciardo mógł ulec porażeniu prądem w bolidzie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News