Daniel Abt po raz pierwszy za sterami nowego bolidu

Daniel Abt po raz pierwszy za sterami nowego bolidu

Daniel Abt po raz pierwszy za sterami nowego bolidu

Podaj dalej

Pod słońcem Hiszpanii, niemiecki kierowca poprowadził nowe Audi e-tron FE05, które po raz pierwszy będzie wystawione na starcie kolejnego sezonu serii wyścigów Formuły E.

Podczas dwudniowego testu, który odbył się w miejscowości Calafat, inżynierowie Audi gromadzili ważne informacje, służące do dalszych prac nad tym całkowicie elektrycznym samochodem wyścigowym.

Rzym, Calafat, Paryż – te trzy miejsca i trzy dni są przez Daniela Abta poświęcone wyłącznie Formule E. Pomiędzy rundami siódmą, a ósmą obecnego sezonu, Abt przez dwa dni po raz pierwszy testował nową generację elektrycznego samochodu wyścigowego. Jego kolega z zespołu, Lucas di Grassi, swoje pierwsze kilometry za kierownicą Audi e-tron FE05 zrobił już pod koniec marca.

Byłem bardzo podekscytowany tym pierwszym testem i przyjechałem do Hiszpanii z ogromnymi oczekiwaniami. Rzeczywistość nawet te oczekiwania przewyższyła. Prowadzenie tego samochodu to ogromna frajda. Praktycznie pod każdym względem nowy bolid poczynił ogromny krok do przodu – podkreśla Daniel Abt, zwycięzca rundy Formuły E w Meksyku i zdobywca czwartego miejsca w Rzymie. Zwłaszcza wygląd samochodu zachwyca Abta: Na torze, Audi e-tron FE05 wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Gdy jechałem w grupie innych pojazdów czułem się, jakbym był w filmie science-fiction.

Szef teamu Allan McNish jest zachwycony tak pozytywnym odbiorem bolidu przez obu kierowców zespołu: To dobry znak, że Daniel i Lucas czują się w tym samochodzie dobrze i że dobrze się im go prowadzi. Włożyliśmy w ten projekt mnóstwo pracy – i to nie tylko tu, na torze, ale również w naszej siedzibie w Neuburgu. Pomimo to, przed nami cały czas jeszcze mnóstwo do zrobienia. Ważne jednak, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Kolejne testy Audi e-tron FE05 zaplanowano na maj, a obecny sezon wyścigów swą kontynuację będzie miał już w najbliższy weekend. 28 kwietnia Daniel Abt i Lucas di Grassi ścigać się będą po ulicach Paryża.

Tagi: Daniel Abt, Audi e-tron FE05, Formuła E, samochody elektryczne,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News