Czyszczenie DPF. Smog od Diesli? Hybrydowe Ferrari.

Czyszczenie DPF. Smog od Diesli? Hybrydowe Ferrari.

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Nie taki DPF straszny, jak go wyczyszczą

DPF – trzy litery, które u właścicieli nowych samochodów z silnikami Diesla wywołują drżenie rąk. Okazuje się jednak, że jego czyszczenie/wymiana wcale nie musi rujnować portfela. Jest kilka patentów jak wyczyścić go tanio i co najważniejsze, bez szkody dla auta (czytaj więcej).

Smog pochodzi głównie od Diesli – tak twierdzi znany lekarz

Jakie spustoszenie wywołuje smog w naszym organizmie? Które samochody zanieczyszczają powietrze w największym stopniu? Jaki jest sens wprowadzania w polskich miastach stref czystego transportu? Swoje zdanie na ten temat ma jeden z cenionych w Polsce specjalistów medycyny (czytaj więcej).

Jeździsz zimą w okularach przeciwsłonecznych? Wyjaśniamy, dlaczego powinieneś

Zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Niski kąt padania promieni słonecznych sprzyja oślepieniu kierowcy. Nie pomaga również śnieg, od którego odbija się światło (czytaj więcej).

Policja apeluje do Google – nie ostrzegajcie o kontrolach drogowych!

Policja w Nowym Jorku skarży się na aplikację Google, która informuje kierowców przed policyjnymi kontrolami drogowymi (czytaj więcej).

Dodge Viper z 1992 roku trafi na aukcję. Jest nowy

Dodge Viper to niewątpliwie ikona amerykańskiej motoryzacji i auto marzeń wszystkich automaniaków lat 90-tych. Teraz jeden z pierwszych – legendarnych egzemplarzy – RT/10 Roadster trafi pod młotek. Przebieg? 55 kilometrów (czytaj więcej).

Mercedes-Benz 500 TE AMG z 1979 roku trafia na aukcję

W latach 70. i wczesnych latach 80. AMG nie było jeszcze marką rozpoznawalną na całym świecie. Swą reputację zyskali dzięki rewelacyjnym modyfikacjom Mercedesów (czytaj więcej).

Corvette z silnikiem 1300 KM nie wytrzymała wizyty na hamowni

Co ciekawe, uszkodzenia Corvette były relatywnie niewielkie i samochód odjechał z hamowni następnego dnia (czytaj więcej)!

Koniec epoki – hybrydowe Ferrari z silnikiem V8 zadebiutuje w 2019

Ferrari wprowadzi do swojej oferty supersamochód z napędem hybrydowym oraz centralnie umieszczonym silnikiem V8. Wbrew wcześniejszym plotkom, nie będzie to tylko jednorazowa edycja specjalna. Model trafi do regularnej produkcji (czytaj więcej).

Pocisk Stinger marki Kia Sportowym Samochodem Roku 2018. Słusznie?

Stinger, chyba najbardziej prestiżowy obecnie model w ofercie marki Kia, triumfuje w 17. edycji plebiscytu Auto Lider 2018 organizowanego przez szanowane od kilkudziesięciu lat w Polsce tygodnik Motor i magazyn Auto Moto. Dziennikarze wybrali czterodrzwiowe gran turismo samochodem roku w kategorii aut sportowych (czytaj więcej).

Vandal One z silnikiem od Hondy Type R – 555 kg na 560 KM mocy

Jeśli szukacie wyjątkowej „zabawki” do jazdy po torze, mamy propozycję o wdzięcznej nazwie Vandal One. To projekt amerykańskiej produkcji o mocy 340 KM napędzanej silnikiem z japońskiego Hondy Civic Type R (czytaj więcej).

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News