Czym kierować się przy wyborze kamery do samochodu?

Czym kierować się przy wyborze kamery do samochodu?

Podaj dalej

Wideorejstrator w samochodzie to bardzo praktyczny gadżet. Jeśli zabieracie się za zakup kamery do swojego auta, to mamy dla was kilka podpowiedzi, na co zwracać uwagę przy wyborze.

Wybierając sprzęt do twojego samochodu, powinieneś zwrócić uwagę na znajdujące się poniżej parametry. Oszczędzą ci one niepotrzebnych nerwów po zakupie kamery i rozczarowania z jej użytkowania.

Rozdzielczość

Minimalna rozdzielczość nagrywanego obrazu powinna wynosić co najmniej 720p, czyli 1280×720 px (HD). Naturalnie im jest większa, tym lepiej. Pamiętaj jednak, że wraz z lepszą jakością filmów wzrasta ich rozmiar. Zatem nagrywając w Full HD powinieneś także mieć spory zapas pamięci.

Pamięć urządzenia

Jeśli już znaleźliście kamerę, która nagrywa z zadowalającą was jakością, to pora się upewnić, że będziecie mogli na niej zgromadzić satysfakcjonującą was ilość materiału. Są na rynku urządzenia, które mają tylko pamięć wewnętrzną bez slotów na kartę SD. My polecamy zdecydowanie te z możliwością włożenia karty pamięci o pojemności chociaż 16-32 GB.

Kąt nagrywania

Im większy kąt widzenia kamery, tym więcej może ona zarejestrować. Minimalny kąt, jaki powinna mieć nasza kamera to 120 stopni. Można także znaleźć na rynku urządzenia oferujące 150 stopni.

Dźwięk

Sporo tanich kamer nie ma wbudowanego mikrofonu. Zdecydowanie warto, żeby twoje urządzenie go miało. Poza rejestrowaniem dźwięków z zewnątrz pozwala on także rejestrować rozmowy choćby z policjantem w trakcie kontroli, czy jakieś nasze uwagi, które później będziemy mogli sobie odsłuchać.

Moduł GPS

Dla jednych podstawa w kamerce, a dla innych zbędna funkcja. Moduł pozwala nie tylko rejestrować przebytą trasę, ale także zapisywać prędkość, z jaką się poruszaliśmy, co może być bardzo przydatne w razie spornej sytuacji z policjantem.

Wyświetlacz

Może nieobowiązkowy, ale bardzo przydatny dodatek w kamerce. Pozwoli ci on odtworzyć nagranie zaraz po jakiejś sytuacji na drodze. Dlatego polecamy wybór kamer choćby z niedużym wyświetlaczem.

Montaż

Warto zwrócić uwagę na to, jakie uchwyty dostajemy w zestawie z kamerą. Powinny być one dobrej jakości tak, żeby nasza kamera nieodpadła sama od szyby. Poza tym powinny mieć różne możliwości regulacji, co pomoże nam dopasować ustawienie kamery do naszej szyby.

Opinie użytkowników

Jeśli już macie waszym zdaniem wybraną idealną kamerę to warto jeszcze poczytać opinie w internecie na temat tego konkretnego modelu. Może się okazać, że np. mimo dobrych parametrów jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia, a tego niestety nie dowiecie się z pudełka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News