Czy warto zainwestować w tuleje poliuretanowe?

Czy warto zainwestować w tuleje poliuretanowe?

Czy warto zainwestować w tuleje poliuretanowe?

Podaj dalej

Serwisując swój samochód, często stajemy przed dylematem, czy lepiej kupić tańsze zamienniki, czy jednak dołożyć i wybrać pewniejszy produkt. Z tego tekstu dowiecie się, kiedy warto wyciągnąć więcej gotówki z portfela.

Jeśli samochód dla was ma być zwykłym i najtańszym jak to możliwe środkiem transportu to ten tekst nie jest dla was. Jeśli zmieniacie auto, co kilka tygodni to również nie musicie czytać dalej. Gdy jednak przywiązujecie do swojego pojazdu większą wagę i chcecie, żeby służył wam bezawaryjnie najdłużej, jak to możliwe, to mamy dla was kilka informacji.

Tuleje poliuretanowe

Gumowe tuleje mają to do siebie, że dosyć szybko się zużywają. Teoretycznie tanie części przy częstych wymianach i wizytach u mechanika generują nam niepotrzebne dodatkowe koszty. Problem ten rozwiązują tuleje wykonane z poliuretanu. Poliuretan jest odporny na warunki atmosferyczne, oleje, smary, sól, kwasy, rozpuszczalniki. Produkty te stosuje się w samochodach używanych w sportach motorowych, ale zdają one także świetnie egzamin w autach, którymi poruszamy się na co dzień.

Zalety stosowania tulei poliuretanowych:

  • większa precyzja i komfort prowadzenia auta
  • większe bezpieczeństwo
  • mniejsze koszty eksploatacji
  • przedłużona żywotność opon

Decydując się na zakup tulei poliuretanowych, zalecamy wybrać sprawdzonego producenta. Ze swojej strony rekomendujemy firmę Powerflex, ponieważ udziela ona dożywotniej gwarancji na swoje produkty.

Twardość tulei

Tuleje Powerflex mogą mieć cztery twardości:
Czerwone – 65 w skali Shore’a
Żółte – 70 w skali Shore’a
Fioletowe – 75 w skali Shore’a
Czarne – 95 w skali Shore’a

Powerflex skrupulatnie projektuje i testuje każdą tuleję przed wypuszczeniem jej do sprzedaży. Sami dobierają odpowiednią twardość, jaką powinna mieć dana tuleja.

Jakie tuleje wybrać i gdzie zamówić?

W doborze tulei dostosowanych do waszych potrzeb pomogą wam specjaliści ze sklepu inter-rally. Również bezpośrednio od nich możecie zamówić produkty Powerflex. Wystarczy, że klikniecie tutaj: klik i przeniesiecie się prosto do odpowiedniej kategorii na stronie sklepu.

Link do sklepu: inter-rally.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News