Cztery sposoby zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Cztery sposoby zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą

Podaj dalej

Mówi się, że na złodzieja nie ma siły i faktycznie przed dobrym fachowcem ciężko się zabezpieczyć. Mamy dla was naszym zdaniem 4 najlepsze sposoby ochrony waszego samochodu w razie kradzieży.

Każdy samochód fabrycznie posiada zabezpieczenia antykradzieżowe. Jednak są to systemy, na które przygotowuje się każdy złodziej. Nic w tym dziwnego, bo jednak większość samochodów na rynku posiada tylko je. Jeśli bardzo lubimy swój samochód, to warto pomyśleć nad czymś jeszcze, co zmniejszy ryzyko kradzieży albo pomoże szybko odzyskać auto.

Kiedyś modne były różne mechaniczne blokady kierownicy, pedałów czy skrzyni biegów. Są to jednak rozwiązania w większości przestarzałe, ponieważ dosyć szybko i łatwo można się ich pozbyć. My znaleźliśmy nowsze metody, które wydają się znacznie bardziej skuteczne.

System monitoringu radiowego
Naszym zdaniem najskuteczniejszy gadżet do walki ze złodziejami samochodów. Nie działają na niego zagłuszarki sygnału stosowane przez przestępców. Pozwala on namierzyć samochód, nawet jeśli znajduje się pod ziemią. Dzięki niemu szybko po kradzieży możemy odnaleźć samochód.

System monitoringu GPS
Jeśli zamontujemy w samochodzie moduł GPS i GSM to możemy go śledzić przez cały czas. Co prawda nie chroni on także bezpośrednio przed kradzieżą, ale jest bardzo pomocny w odzyskiwaniu auta. Firma, która nadzoruje nasz samochód, również może szybko wraz z policją go odzyskać. Tutaj jednak złodzieje mają możliwość zagłuszania sygnału z modułu.

Alarm z funkcją powiadomienia
Działa on również z pomocą modułu GPS i GSM. Jeśli wykryje, próbę włamania lub przemieszczenia się pojazdu to informuje o tym właściciela pojazdu za pomocą SMS, lub połączenia. Daje on także możliwość śledzenia samochodu.

Elektroniczne zabezpieczenia
Samochód bez wprowadzenia odpowiedniego kodu, przyciśnięcia ukrytego guzika lub pokonaniu innego zabezpieczenia po prostu nie odpali. Zabezpieczenia te najczęściej są połączone z układem paliwowym, zapłonowym lub z rozrusznikiem. Bardzo ciekawa alternatywa dla starych mechanicznych blokad.

Tagi: warsztat, Platinum, Orlen-Oil, kradzież,

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News