Cztery radiowozy za 2 mln złotych trafią do województwa zachodniopomorskiego

Cztery radiowozy za 2 mln złotych trafią do województwa zachodniopomorskiego

Podaj dalej

Garnizon zachodniopomorskiej policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce dwa BMW i dwa Fordy Transity trafią do policjantów z Polic, Świnoujścia, Gryfina i Szczecina. Zakup samochodów to koszt prawie 2 mln złotych.

Policja otrzymała dwa radiowozy marki BMW. Pierwszy z nich to oznakowane 330i Xdrive z 2-litrowym silnikiem o mocy 252 KM. Drugie to pojazd nieoznakowany z wideorejestratorem. 340i Xdrive dysponuje mocą 326 koni mechanicznych. Swoją drogą mamy nadzieję, że za kierownice tych potworów trafią kompetentni kierowcy.

Poza dwoma niemieckimi limuzynami policjanci otrzymają też bardziej przewidywalne w prowadzeniu samochody. Do funkcjonariuszy trafią dwa furgony. Fordy Transity z silnikami wysokoprężnymi pod maską o mocy 170 KM mają zabudowę biurową i będą służyć między innymi do zabezpieczania wypadków.

W radiowozach będą przygotowane także dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu ewentualnych zdarzeń drogowych. Policjanci liczą również, że nowe pojazdy zatrą dotychczas widoczną różnicę w wyposażeniu ich i ich zachodnich kolegów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News