Czterodrzwiowe Audi TT. Giulia zbiera nagrody. 0 gwiazdek w teście NCAP Nissana. Zakazy sprzedaży aut z silnikami spalinowymi

Czterodrzwiowe Audi TT. Giulia zbiera nagrody. 0 gwiazdek w teście NCAP Nissana. Zakazy sprzedaży aut z silnikami spalinowymi

Czterodrzwiowe Audi TT. Giulia zbiera nagrody. 0 gwiazdek w teście NCAP Nissana. Zakazy sprzedaży aut z silnikami spalinowymi

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Toyota Hilux GR Sport

Toyota jest marką o bogatej historii w sportach motorowych. W ostatnim czasie szef koncernu Akio Toyoda wielokrotnie podkreślał, że chce wzbogacić ofertę sportowych samochodów przygotowywanych przez Gazoo Racing (czytaj więcej).

Nowe Audi TT będzie czterodrzwiowe

Audi TT jako czterodrzwiowe coupe pojawia się w plotkach od czasu, gdy oficjalnie przedstawiono koncept TT Sportback. Nowe nadwozie może się okazać jedyną szansą na ocalenie modelu przed usunięciem z oferty (czytaj więcej).

Giulia zbiera nagrody

Czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego, od zawsze zwracający szczególną uwagę na osiągi samochodów, wybrali Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio najlepszym autem w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 Euro” (czytaj więcej).

Nissan z 2018 roku nie zdobył nawet jednej gwiazdki w teście NCAP

Tragiczny wynik modelu Nissana z 2018 roku na testach zderzeniowych Global NCAP. Antybohaterem testu jest Nissan z rynku południowoafrykańskiego, który nie otrzymał żadnego punktu w kategorii ochrony dorosłych pasażerów, wobec czego samochód nie zdobył ani jednej gwiazdki (czytaj więcej).

Łada Xray

Właśnie zadebiutowała nowa wersja Łady Xray – technologicznego bliźniaka Dacii Sandero. Auto cieszy się bardzo dużą popularnością na rynku rosyjskim (czytaj więcej).

Latające motocykle weszły do służby w Dubaju

Dubajska policja ma absolutnie najfajniejszą flotę pojazdów ze wszystkich służb mundurowych na świecie. Jeździ w niej choćby Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador czy Audi R8. A teraz dubajscy stróże prawa zamierzają oderwać się od ziemi na latających motocyklach (czytaj więcej).

Subaru objęte ścisłą kontrolą przez japońskie władze za aferę

W Polsce mówiło się o tej aferze niewiele, jednak w japońskiej branży motoryzacyjnej odbiła się szerokim echem. O co chodzi w aferze związanej z Subaru, w którą musiały zaangażować się władze państwowe, donosi japońska agencja Kyodo (czytaj więcej).

Policja dostanie nowe samochody

W ramach programu modernizacji służb mundurowych, w samej policji będzie wymieniona mniej więcej jedna trzecia taboru samochodowego – podkreślił w czwartek wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński (czytaj więcej).

Na świecie pojawiają się zakazy sprzedaży aut z silnikami spalinowymi

Wydłuża się lista krajów, które już teraz zapowiadają wprowadzenie w przyszłości zakazu sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi (czytaj więcej).

M Performance już nie tylko w samochodach BMW

BMW Motorrad wprowadza strategię produktową znaną z samochodów M, oferując teraz opcje wyposażenia M oraz Części M Performance dla motocykla (czytaj więcej).

Tor Monza przeniesiony na Saharę

Z okazji rynkowej premiery BMW postanowiło w nietypowy i widowiskowy sposób podkreślić możliwości sportowe i terenowe nowego X5 (czytaj więcej).

Wystawili 58 tys. mandatów w dwa tygodnie

Rekordową liczbę 58 tysięcy mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości wymierzono w ciągu dwóch tygodni na drodze w Ligurii na północy Włoch. Kierowców ukarano na podstawie radarów. Nawet burmistrz, który je zainstalował, nie wierzył własnym oczom (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News