Czas na jubileusz, czyli BMW M4 Convertible Edition

Czas na jubileusz, czyli BMW M4 Convertible Edition

Czas na jubileusz, czyli BMW M4 Convertible Edition

Podaj dalej

Aż strach pomyśleć, że czas tak szybko płynie i minęły już równe trzy dekady od momentu, jak w historii BMW pojawił się pierwszy kabriolet. Jak na firmę z pięknymi tradycjami przystało, Niemcy postanowili w odpowiedni sposób uczcić tę rocznicę.

BMW M4 Convertible Edition 30 Jahre, czyli jubileuszowy model stworzony z myślą o prawdziwych pasjonatach marki. Myślę, że żaden kolekcjoner i fan niemieckich samochodów nie odpuści zakupu tego samochodu. Zostanie wyprodukowanych zaledwie 300 egzemplarzy tej limitowanej serii, więc trzeba się śpieszyć.

Model ten będzie charakteryzować się lśniącą, czarną osłoną chłodnicy i matowych, malowanych na kolor Orbit Grey aluminiowych felgach o rozmiarze 20 cali. Będą do wyboru tylko dwa kolory nadwozia. Pierwszym będzie historyczny, metalizowany lakier Macao Blue, a drugim zdecydowanie bardziej zwracający na siebie uwagę, lakier Mandarin II.

Pod maską tego potwora znajdziemy silnik R6 o pojemności 3 litrów. Jego moc wynosi 450 koni mechanicznych. Samochód będzie wyposażony również w pakiet M-Competition, adaptacyjne zawieszenie, układ różnicowy Active M. We wnętrzu znajdziemy skórzaną tapicerkę, dekoracyjne listwy progowe i plakietkę z nazwą serii i numerem nadwozia na desce rozdzielczej, która będzie świadczyć o unikatowości egzemplarza, który posiadamy.

Cena na razie pozostaje tajemnicą. Po cichu liczymy, że poznamy ją w trakcie zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Tagi: BMW, M4 Convertible Edition

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News