Cupra wyznacza nowy kierunek serii TCR

Cupra wyznacza nowy kierunek serii TCR

Cupra wyznacza nowy kierunek serii TCR

Podaj dalej

Ogólnoświatowe wyścigi samochodów turystycznych właśnie wkraczają w nową erę. WSC Technology ogłosiła powstanie nowej serii ETCR, w której wystartują wyłącznie pojazdy elektryczne różnych marek. Pierwsze mistrzostwa odbędą się w 2020 r.

CUPRA e-Racer jest pierwszym samochodem turystycznym, który spełnia wymagania potrzebne do wzięcia udziału w mistrzostwach ETCR. Nadchodzące zawody pojazdów elektrycznych zagwarantują jeszcze silniejsze emocje niż te tradycyjne, dlatego przez cały 2018 rok przeprowadzane były wyczerpujące testy sprawnościowe, które potwierdziły niezawodność e-Racera.

CUPRA e-Racer zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 3,2 s oraz od 0 do 200 km/h w ciągu zaledwie 8,2 s – pomimo tego, że waży aż 400 kg więcej niż tradycyjnie zasilany model CUPRA TCR. Silnik tego elektrycznego pojazdu znajduje się w tylnej osi i ma moc 680 KM (500 kW), czyli aż o 330 KM (242 kW) więcej niż standardowy, napędzany paliwem samochód. Dodatkowo posiada wbudowany system odzyskiwania energii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News