Cupra ma nowego ambasadora. Został nim światowej klasy bramkarz

Cupra ma nowego ambasadora. Został nim światowej klasy bramkarz

Cupra ma nowego ambasadora. Został nim światowej klasy bramkarz

Podaj dalej

Jeden z najlepszych bramkarzy na świecie dołączył do grona globalnych ambasadorów Cupra. Zawodnik grający w barwach klubu FC Barcelona otrzymał do dyspozycji jeden z 1999 samochodów CUPRA Ateca Limited Edition.

Cupra powiększyła grono globalnych ambasadorów o cenionego przez fanów piłki nożnej bramkarza klubu FC Barcelona, Marca ted Stegena. W sierpniu ubiegłego roku Cupra została wyłącznym oficjalnym partnerem motoryzacyjnym oraz partnerem ds. mobilności barcelońskiego klubu. Teraz zacieśnia sojusz z piłkarskim partnerem, rozpoczynając współpracę z jednym z najcenniejszych zawodników klubu.

Marc ter Stegen, urodzony w 1992 roku w Mönchengladbach, ma na swoim koncie imponujące sukcesy. Zawodnik w ciągu 5 lat zdobył aż 14 tytułów – wraz z drużyną w 2015 roku wygrał Ligę Mistrzów, tryumfował też 4 razy w hiszpańskiej La Liga. Z niemiecką reprezentacją rozegrał 24 mecze.

Przez specjalistów uważany jest za sztandarowy przykład nowoczesnego bramkarza – zwinnego, z szybkim refleksem i skuteczną pracą nóg. Jego silna osobowość na boisku umożliwiła mu zajęcie stałego miejsca w pierwszym składzie FC Barcelony. Ponadto ter Stegen szybko poczuł charakterystyczną atmosferę Barcelony.

Do grona ambasadorów marka zaprasza utytułowanych sportowców, którzy uosabiają jej wartości. W zeszłym roku oficjalnym kierowcą Cupra został wielokrotny mistrz wyścigów TCR, Mattias Ekström. Markę reprezentują również medalista olimpijski Saúl Craviotto orz kierowca wyścigowy Mikael Kottulinsky.

Cupra wspiera także szalenie popularny w Hiszpanii sport – padel. Producent zwrócił uwagę również na osiągi polskich sportowców – w 2019 roku Robert Karaś, rekordzista świata na dystansie podwójnego i potrójnego Ironmana, został pierwszym polskim partnerem Cupra.

Wyjechał swoim Nissanem Skyline R34 GT-R V-Spec II Nur na ulice Krakowa. Mówi o nim cały Internet 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News