Cupra Formentor z nagrodą Automotive Brand Contest 2019

Cupra Formentor z nagrodą Automotive Brand Contest 2019

CUPRA-Formentor-Concept-wins-2019-Automotive-Brand-Contest_02_HQ

Podaj dalej

Nowy samochód hiszpańskiej marki Cupra zdobył pierwsze miejsce w kategorii pojazdów koncepcyjnych Automotive Brand Contest 2019. Model Formentor zaprezentowano po raz pierwszy na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Automotive Brand Contest to prestiżowa nagroda przyznawana przez niemiecką radę wzornictwa doceniająca najważniejsze osiągnięcia designerskie na świecie w branży motoryzacyjnej. To jedyny międzynarodowy konkurs wzorniczy dla producentów samochodów, co przekłada się na szczególnie silną konkurencję. Na członków jury składają się przedstawiciele mediów, świata wzornictwa, komunikacji oraz pracownicy naukowi.

To już druga z rzędu nagroda designerska dla CUPRY. W 2018 roku model e-Racer, pierwszy całkowicie elektryczny wyścigowy samochód zdobył to samo wyróżnienie. – Jesteśmy szczęśliwi i zaszczyceni, że drugi rok z rzędu wygrywamy tak ważną nagrodę dla samochodów koncepcyjnych – mówi Alejandro Mesonero-Romanos, Dyrektor artystyczny CUPRY – To wyróżnienie dla całego zespołu projektantów i potwierdzenie słuszności designerskich rozwiązań, które składają się na tożsamość naszej marki.

Zrównoważona przyszłość

Nowy samochód koncepcyjny, wskazuje przyszłość rozwoju marki. Napęd hybrydowy typu plug-in to potwierdzenie procesu elektryfikacji, w którym producent bierze czynny udział. Połączenie napędu spalinowego z elektrycznym to z jednej strony 245 koni mechanicznych mocy, ale z drugiej 50-kilometrowy zasięg na samym napędzie elektrycznym.

Cupra Formentor będzie produkowany w zakładach Cupry w hiszpańskim Martorell. Początek produkcji i sprzedaży jest planowany na 2020 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News