Cofnięte o kilkadziesiąt tysięcy liczniki w osobówkach to pikuś przy ciężarówce zatrzymanej przez ITD

Cofnięte o kilkadziesiąt tysięcy liczniki w osobówkach to pikuś przy ciężarówce zatrzymanej przez ITD

Podaj dalej

Cofnięte przebiegi w samochodach to istne przekleństwo. Problem ten jednak nie dotyczy wyłącznie osobówek. Samochód ciężarowy, który zatrzymali inspektorzy ITD potwierdza to najlepiej.

Patrol ITD kontrolujący elektroniczny pobór opłat na małopolskiej autostradzie A4 na wysokości miejscowości Targowisko (powiat wielicki) zauważył samochód ciężarowy z brakami w wymaganym oświetleniu. Kontrola wykazała jeszcze więcej poważnych usterek technicznych.

Z ciężarówki wyciekały płyny eksploatacyjne. Pojazd miał także niewłaściwie przerobiony układ paliwowy. Przy zbiorniku paliwa brakowało także korka, a na szybie przedniej nie było wymaganej nalepki kontrolnej. Samochód poruszał się po drodze mimo zatrzymanego rok temu dowodu rejestracyjnego.

Podczas odczytu drogomierza inspektorzy wykryli dużą rozbieżność. Stan licznika był niższy o 365 tysięcy kilometrów od ostatniego badania technicznego pojazdu, które zostało wykonane w grudniu 2017 roku.

Z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa przez właściciela samochodu, inspektorzy ITD wezwali na miejsce kontroli patrol z komisariatu autostradowego. Kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy, a kwestię rozbieżności we wskazaniach drogomierza wyjaśnią policjanci.

Podczas egzaminu na prawo jazdy jeździł na ręcznym

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News