Claire Williams wprost: Nie tęsknie za Robertem Kubicą

Claire Williams wprost: Nie tęsknie za Robertem Kubicą

Podaj dalej

Robert Kubica przez ostatnie dwa lata współpracował z zespołem Williams. W ubiegłym roku poinformował, że po zakończeniu sezonu opuści ekipę z Grove, co uczynił, po czym związał się z Alfą Romeo Racing Orlen. Claire Williams przyznała, że nie brakuje jej Polaka.

Szefowa na zadane pytanie o to czy brakuje jej w zespole doświadczenia, jakie wnosił przez ostatnie dwa lata Robert Kubica, wprost powiedziała, że nie odczuwa braku tego, co wnosił do zespołu Polak.

Claire Williams: Jestem bardzo zadowolona z obecnego składu. Nicholas robi fantastyczną robotę, ale niestety stracił trochę czasu przez problemy z silnikiem. To debiutant, ale jest starszy niż typowy debiutant, bo awansował później i ma 24 lata. Ma wielkie doświadczenie z serii juniorskich. George jest młody, ale ten, kto go zna, wie, że jest bardzo dojrzały, bardziej niż wskazuje na to jego wiek. Póki co obaj zrobili świetną robotę w testach, dali znakomite wskazówki, więc nie mogę się doczekać sezonu.

Słowa Claire Williams znów nie do końca pokrywają się z tym co mówiła wcześniej. Ponad rok temu, gdy zrezygnowano z Siergieja Sirotkina i Lance’a Strolla, mających razem tylko jeden sezon za sobą twierdziła, że zespół odczuł skutek braku bagażu doświadczeń swoich kierowców.

Sytuacja w tym roku wydaje się jeszcze ”gorsza”, niż ta o której mówiła wówczas. W końcu George Russell ma za sobą tylko jeden sezon w Formule 1, a Nicholas Latifi w niej zadebiutuje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News