Claire Williams: Większość nowych części działa. Powoli zmniejszamy stratę

Claire Williams: Większość nowych części działa. Powoli zmniejszamy stratę

claire williams 2

Podaj dalej

Zespół Williams szykuje pakiet poprawek aerodynamicznych. Robert Kubica i George Russell otrzymają je w trakcie Grand Prix Niemiec, a więc na dwa wyścigi przed przerwą wakacyjną. Czy to koniec kłopotów z modelem FW42?

Od początku sezonu ekipa z Grove znacząco odstaje od reszty stawki. Szefowa zespołu już niejednokrotnie obiecywała, że sytuacja ulegnie zmianie, ale jak na razie nie widać żadnego światełka w tunelu. Zmiany w aerodynamice bolidu są kluczowe, ale to na ile okażą się skuteczne pokażą czasy kierowców.

Claire Williams: Pakiet, który zostanie wprowadzony przed przerwą to głównie aerodynamika i czekamy, by ocenić jak wypadnie. Robimy kroki w dobrym kierunku i miło to widzieć. Jasne, dla wszystkich w Williamsie ostatnie miesiące są niesamowicie trudne, ale w końcu czujemy, że poprawiamy się. Ludzie są trochę lepiej nastawieni. Mamy dobry zespół techniczny, który pracował od marca, od urlopu Paddyego. Doug McKiernan, Adam Carter i Dave Robson działają wspólnie i idzie im bardzo dobrze. Jak już każdy zdołał zauważyć, na ostatnie wyścigi przywieźliśmy nowe części i większość z nich działała. Powoli zmniejszamy stratę.

Wyścig o Grand Prix Niemiec odbędzie 28 lipca. Wcześniej, bo już za tydzień zobaczymy kierowców w Wielkiej Brytanii.

Robert Kubica – pierwsze okrążenia pokazujące idealnie niemoc bolidu Williamsa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News